Audi A62,0 TFSi Multitr. 4d
Kontantpris
57.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2009 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2009 |
| Kilometertal | 283.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,0 km/l |
| CO2 udledning | 177 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.980 kr. / år |
| Ydelse | 170 hk/280 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 2 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
Virkelig flot og velkørende, både i motor og Gear. S-tronic. Nyt olie og filtre service ved 282,000. i sommers 2025 Klima service, og påfyldt væske, nyt batteri, vandpumpe, kilerem. fået skiftet tandrem 2 gange i følge servicebog.
Vinterhjul med 2 helt nye dæk. alt fungere.
INGEN BYTTE
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 592.910 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.550 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 492 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 580 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |