Audi A63,2 FSi quattro Tiptr. 4d
Kontantpris
69.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2004 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2004 |
| Kilometertal | 288.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 9,2 km/l |
| CO2 udledning | 250 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 11.000 kr. / år |
| Ydelse | 255 hk/330 nm |
| Acceleration | 7,1 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.900 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Lækker liebhaver limousine sjælden A6 4x4 model med alt i udstyr har haft bilen i nogle år og altid holdt service den har fået opgraderet infotainment systemet original medfølger står flot uden rust kommer med 20” sommerhjul og vinter fælge medfølger den har fået træk monteret til 1900kg ring for interesse
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 854.507 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.625 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 492 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 635 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.900 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 80 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Internet |
| Android auto | LED Kørelys |
| Apple carplay | Navigation |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
|---|---|
| Bakkamera | Servo |
| El komfortsæder | Træk |
| El-ruder | Xenonlygter |