Audi A41,4 TFSi 150 4d
Kontantpris
130.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2016 |
| Kilometertal | 214.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
Nysynet 25. februar 2026
Olieskift om ca. 4.000 km
Serviceeftersyn om ca. 19.000 km
Alufælge, vinterhjul med alufælge, nye dæk på både sommerhjul og vinterhjul, led forlygter, led kørelys, fartpilot, nøglefri tænding, sædevarme, 4 x el-ruder, parkeringssensor (bag), elektrisk parkeringsbremse, el-sidespejle m/varme, regnsensor, dæktryksmåler, udvendig temperaturmåler, automatisk start/stop, fjernbetjent centrallås, skjult trækkrog som aktiveres elektrisk, læderrat, højdejusterbare forsæder, splitbagsæde, bagagerumsdækken, stofindtræk, håndfri mobiltilslutning, Apple CarPlay, 2 usb-stik, aux-stik, isofix.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 460.338 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.395 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 473 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 585 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 54 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | LED Kørelys |
| Alufælge | Parkeringssensor (for) |
| Anhængertræk, aftagl. | Sædevarme |
| Apple carplay | Servo |
| El-ruder |