Audi A440 TFSi Advanced Prestige Tour plus S-tr. 4d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2019 |
| Kilometertal | 126.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,0 km/l |
| CO2 udledning | 145 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/320 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 241 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Superflot og velholdt Audi A4 B9 fra 2019!
Bilen står i rigtig pæn stand, både ude og inde. Den kører fejlfrit, og alle service er overholdt. En perfekt kombination af komfort, stil og køreglæde – klassisk Audi-kvalitet hele vejen igennem
2.0 TFSI benzinmotor (190 hk)
Automatgear / S tronic
Audi Virtual Cockpit (digital instrumentering)
MMI Navigation Plus med touch
Bluetooth & stemmestyring
3-zoners klimaanlæg
Fartpilot / adaptiv fartpilot
Parkeringssensorer for & bag
LED forlygter og baglygter
Multifunktionslæderrat
El-foldbare sidespejle
17” alufælge
Lane assist
126.000 km
Alle service overholdt
Ikke-ryger
Ingen fejl eller skader
Klar til omregistrering
En rigtig lækker og velkørende Audi A4, der giver masser af komfort og kvalitet. Den har alt det rigtige udstyr og fremstår som et solidt og pålideligt valg – perfekt til både pendling og lange ture.
Kan ses i: Aarhus
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 480 liter |
| Vægt | 1.430 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 474 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 610 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 54 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-soltag |
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Servo |
| Dæktryksmåler | Vognbaneassistent |