Audi A52,0 TFSi 190 Sport Sportback S-tr. 5d
Kontantpris
249.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2018 |
| Kilometertal | 111.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 126 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/320 nm |
| Acceleration | 7,5 sek. |
| Tophastighed | 239 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Bilen er pæn og velholdt, kører rigtig godt, stærk og solid bil, Nysynet Den 13/3-26 ingen anmærkninger.
Den har sommerdæk og vinterdæk i alu se billeder og med godt mønster. Der er skiftet olie og lamdasonder i december måned sidste år. Motoren kører perfekt og er med forkammerkæde. Ingen rust i bilen.
Har i brug for mere info er i velkommen til at ringe.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 637.270 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 480 liter |
| Vægt | 1.435 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 473 cm |
|---|---|
| Højde | 139 cm |
| Lasteevne | 605 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 58 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Servo |
|---|---|
| El-ruder | Xenonlygter |