Audi e-tron50 S-line quattro 5d
Kontantpris
209.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2020 |
| Kilometertal | 116.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 338 km |
| Batterikapacitet | 64,7 kWh |
| Energiforbrug | 219 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 120 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 25 min |
| Periodisk afgift | 1.080 kr. / år |
| Ydelse | 313 hk/540 nm |
| Acceleration | 7,0 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
God og velholdt e-tron 50 quattro s-Line med næsten alt ekstra udstyr.
Yderligere udstyr:
- justerbart ambiente belysning
- 3 isofix på bagsædet
- Bang og Olufsen højtalere
- 4 zoners klima anlæg
- originale 21” audi alufælge (sommerhjul)
- bagagerums sensor til åbn/luk
- “frunk”
- reservehjul og ekstra opbevaring i bagagerummet
Bilen er i god stand og kører som en drøm.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 660 liter |
| Vægt | 2.370 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 490 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 660 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Adaptiv undervogn | El-soltag |
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Head-up display |
| Anhængertræk, aftagl. | Internet |
|---|---|
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Servo |
| Dæktryksmåler | Vognbaneassistent |
| El betjent bagklap |