Volvo XC902,0 D5 235 Inscription aut. AWD Van 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2019 |
| Kilometertal | 30.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 16,7 km/l |
| CO2 udledning | 158 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.040 kr. / år |
| Ydelse | 235 hk/480 nm |
| Acceleration | 7,8 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.700 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Vigtigt udstyr på din kommende Volvo XC90 Van :
✔️ Adaptiv fartpilot med Pilot Assist
✔️ El-bagklap m. sparke funktion
✔️ 20” Alufælge
✔️ 360 graders kamera
✔️ El justerbare forsæder med hukommelse funktion
✔️ Volvo app til fjernstyring af varme mm.
✔️ Head-Up Display
WLTP El-Rækkevidde: 47 km.
Vidste du at vi hos Pedersen & Nielsen…
✔️ Attraktiv rente på finansiering
✔️ Tager din nuværende bil i bytte – få et uforpligtende tilbud.
✔️ Sælger alle vores brugte biler online. Bilen leveres klargjort til din Pedersen & Nielsen afdeling – eller endda
hjemme hos dig selv, nemmere bliver det ikke.
✔️ Har serviceaftaler til alle brugte biler. Priserne starter fra kun 99,- pr. måned
✔️ Er klar til at hjælpe dig! Kontakt os via telefon, mail eller chat – https://www.autohus.dk/kontakt/
✔️ Hjælper dig med at finde drømmebilen. Vi har mange biler på lager og flere på vej – se vores biler her:
https://www.autohus.dk/brugte-biler/
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 755.457 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | 4x4 |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.929 kg |
| Bredde | 196 cm |
| Længde | 495 cm |
|---|---|
| Højde | 178 cm |
| Lasteevne | 821 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.700 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 71 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Head-up display |
| 360° kamera | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Læderindtræk |
| Adaptive forlygter | Læderrat |
| Airbags | LED Kørelys |
|---|---|
| Aircondition | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Motorkabinevarmer |
| Ambiente belysning | Multifunktionsrat |
| Antispin | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| El indst. førersæde m. memory | Regnsensor |
| El komfortsæder | Sædebetræk, læder |
| El-justerbar lændestøtte | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Soltag |
| El-soltag | Tagræling |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
| Fuldaut. klima | Xenonlygter |