Mercedes Vito 1132,2 CDi Standard XL 4d
Kontantpris
48.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2012 |
| Kilometertal | 238.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,3 km/l |
| CO2 udledning | 200 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 10.160 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/310 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 159 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Mercedes vito 113cdi lang
Årgang 11.2012
Træk 2000 kg
Partikelfilter
Momsfri
Pæn og velholdt, kører godt.
Nyere helårsdæk, nye bagstødæmpere + div.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 264.705 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.850 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 950 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | 75 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|---|
| El-ruder |