Mercedes E3503,5 Elegance stc. aut. 5d
Kontantpris
49.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2007 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2007 |
| Kilometertal | 322.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 9,6 km/l |
| CO2 udledning | 228 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 11.000 kr. / år |
| Ydelse | 272 hk/350 nm |
| Acceleration | 7,1 sek. |
| Tophastighed | 245 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.100 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Rummelig stationcar med den helt rigige premium følelse og komfort. 4-zone klimaanlæg, Den har derudover klassens største bagagerum.
Opfældelige sæder k bagagerum så der bliver plads til 7 personer.
Standen er rimelig god alderen taget i betragtning og den kører super godt.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.700 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 485 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 675 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.100 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 80 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El-ruder | Xenonlygter |
|---|---|
| El-soltag |