Ford Transit Custom 270 L12,2 TDCi 125 Trend
Kontantpris
45.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2015 |
| Kilometertal | 240.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,3 km/l |
| CO2 udledning | 183 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 10.160 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/350 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 157 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | Sort |
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.016 kg |
| Bredde | 199 cm |
| Længde | 497 cm |
|---|---|
| Højde | 202 cm |
| Lasteevne | 684 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 80 l |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Navigation |
| Bakkamera | Servo |
| El-ruder | Træk |