Mercedes Sprinter 3162,2 CDi A2 Kassevogn RWD
Kontantpris(Ekskl. moms)
164.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2020 |
| Kilometertal | 195.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,2 km/l |
| CO2 udledning | 219 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 10.160 kr. / år |
| Ydelse | 163 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.800 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Gennemført Sprinter
Kilometer: 195.000
Motor: 2,1 163HK Baghjulstræk
Træk: 2800 Kg
Syn: næste syn 23-9-2027
Har et stenslag i forruden
Nævneværdigt udstyr:
-Lakeret kofanger
-Solskærm
-Luftaffjedret justerbart sæde
-El klap sidespejle
-Alufælge
-Fjernstyret blitzbro med programmer
-Mørk Himmel
-Alpine Højtalere
-Bakkamera
og meget mere
Prisen er + moms
Bytte har interesse, hvis du er realistisk med din byttepris. Ren handel kommer først i køen
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 390.588 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 3.500 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.800 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | - |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 1 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
| El-ruder | Træk |
|---|