Mercedes C200 d2,2 Business stc. aut. 5d
Kontantpris
135.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2016 |
| Kilometertal | 189.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,7 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/350 nm |
| Acceleration | 10,6 sek. |
| Tophastighed | 212 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Super velholdt mercedes.
-øko chippet
-forholdsvist nysynet
-ny serviceret med alle filtre udskiftet (olie,luft, pollen og diesel filter)
-elektronisk svingbart anhænger træk
-både sommer og vinter hjul på mercedes alufælge, begge sæt med meget mønster, og ingen skader.
Medfølger original motor olie fra mercedes, og som passer til den specifikke motor, nok til 2 x olieskift
Bilen sælges udelukkende pga nyt arbejde med fri firmabil.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.580 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 41 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El betjent bagklap |
|---|---|
| Aircondition | El komfortsæder |
| Alufælge | El-ruder |
| Anhængertræk, aftagl. | Fartpilot |
| Auto. nødbremse | Fuldaut. klima |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Servo |
| Dæktryksmåler |