VW Up!1,0 75 Move Up! BMT 3d
Kontantpris(Uden afgift)
48.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2012 |
| Kilometertal | 125.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,8 km/l |
| CO2 udledning | 97 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/95 nm |
| Acceleration | 13,2 sek. |
| Tophastighed | 171 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
Fin og velholdt VW Up!
Sædevarme i forsæder, elektrisk justerbare sidespejle, aircondition, kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, sommer- og vinterhjul (begge med stålfælge), fjernbetjent centrallås, el-ruder, airbags, aux tilslutning
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 106.690 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 829 kg |
| Bredde | 164 cm |
| Længde | 354 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 461 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|---|
| El-ruder |