VW Caddy Maxi1,6 TDi 102 DSG BMT Van 4d
Kontantpris
55.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2014 |
| Kilometertal | 256.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,9 km/l |
| CO2 udledning | 140 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.960 kr. / år |
| Ydelse | 102 hk/250 nm |
| Acceleration | 13,5 sek. |
| Tophastighed | 168 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
VW Caddy Maxi 1,6 TDi 102 DSG – 2014
Pæn og velholdt varevogn med automatgear og økonomisk dieselmotor. Løbende vedligeholdt, nysynet og klar til brug.
Med træk og god plads i den lange Maxi-model.
Momsen er betalt og bilen er anvendt privat.
Kontakt for mere info.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 216.204 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.565 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 488 cm |
|---|---|
| Højde | 186 cm |
| Lasteevne | 510 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|---|
| LED Kørelys | Træk |