VW Up!1,0 MPi 60 Move Up! BMT 5d
Kontantpris
89.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2018 |
| Kilometertal | 36.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 94 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,4 sek. |
| Tophastighed | 162 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Kun kørt 36.000 km. Står virkelig super flot. Bilen har altid har stået under carport. Aldrig haft skader.
Højde justerbart førersæde, split bagsæde, Bluetooth, elruder fordøre.
Den er blevet passet og plejet og altid overholdt service (Kun hos VW). Nysynet 21.01.2026.
Kun 1 ejer. Vinterdæk medfølger. Ikke ryger og ingen kæledyr.
Pris kan forhandles.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 115.595 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 251 liter |
| Vægt | 934 kg |
| Bredde | 164 cm |
| Længde | 360 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 396 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Sædevarme |
|---|---|
| Aircondition | Servo |
| El-ruder |