VW Up!1,0 75 Move Up! BMT 3d
Kontantpris
29.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2012 |
| Kilometertal | 279.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,8 km/l |
| CO2 udledning | 97 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/95 nm |
| Acceleration | 13,2 sek. |
| Tophastighed | 171 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
kørecomputer, splitbagsæde, stofindtræk, højdejust. førersæde, tågelygter, el-sidespejle, aircondition, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, cd/radio, aux tilslutning, navigation, håndfrit til mobil, isofix, airbag, esp, automatisk nødbremsesystem, antispin
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 104.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 829 kg |
| Bredde | 164 cm |
| Længde | 354 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 461 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Isofix |
| Antispin | Kørecomputer |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædebetræk, stof |
| AUX tilslutning | Sædevarme |
|---|---|
| CD/radio | Splitbagsæde |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Tågelygter |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås |