Kia Picanto1,0 Motion 3d
Kontantpris
24.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2014 |
| Kilometertal | 212.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,8 km/l |
| CO2 udledning | 97 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 69 hk/94 nm |
| Acceleration | 14,4 sek. |
| Tophastighed | 153 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 700 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
DER STÅR EN PÆN OG REGULÆR BIL SKAL SES OG PRØVES MED UDSTYR BILEN ER SYNET 26-09-2025 , læderrat, stofindtræk, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, splitbagsæde, el-sidespejle, tågelygter, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, el-ruder, cd/radio, isofix, 8 airbags, antispin, airbag, esp, udv. temp. måler
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 79.999 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 820 kg |
| Bredde | 160 cm |
| Længde | 360 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 520 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| 8 airbags | ESP / ESC |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Læderrat |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Splitbagsæde |
|---|---|
| Centrallås | Stofindtræk |
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |