VW Up!1,0 MPi 60 Move Up! 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2017 |
| Kilometertal | 79.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,4 sek. |
| Tophastighed | 162 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Vinder af årets brugtvognsforhandler 3 gange - Vi anbefaler at du booker en tid for at undgå ventetid, bestilling er KUN gyldig når bekræftelse er modtaget - Prøvekørsel om søndagen er kun muligt mod forudgående bekræftede aftale. Mulighed for tilkøb af op til 48 måneders garanti.
Highlights:
• Dark Silver Metallic
• Vinter-pakke
• Drive-pakke Plus
• Sound-System Sound Plus
• Audiosystem Composition Phone
• Læderrat
• Klimaanlæg
• Fartpilot
• Regnsensor
• ALS
• Bluetooth
Andet udstyr: Sædevarme, Varme i spejle, El-spejle, Multifunktionsrat, El-ruder, Isofix, Splibagsæder, Fjernb. c.lås.
Beregn både finansiel og operationel leasing på vores hjemmeside.
Vi har siden 1981 solgt mere end 40.000 biler – se altid ca. 200 på www.allan-hansen.dk
Bilen kan være importeret; udstyret kan derfor variere i forhold til tilsvarende danske modeller.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 251 liter |
| Vægt | 934 kg |
| Bredde | 164 cm |
| Længde | 360 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 396 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Centrallås | Isofix |
| El-ruder | Kørecomputer |
| El-sidespejle m. varme | Læderrat |
| Fartpilot | Multifunktionsrat |
| Fjernb. centrallås | Musikstreaming via bluetooth |
| Fuldaut. klima | Sædevarme |
|---|---|
| Håndfrit til mobil | Splitbagsæde |