VW Up!1,0 60 Move Up! BMT 5d
Kontantpris
53.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2013 |
| Kilometertal | 72.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 94 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,4 sek. |
| Tophastighed | 161 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Velkørende og regulær Up, fra marts 2013, der har kørt 72.500km.
Udstyret med DK-Pakke, der giver sædevarme, el-spejle m. varme og tågelygter, derudover fartpilot, Navigon navi m. bluetooth og aircondition.
Har fået lavet stort service v. 70.000km, hvor olie/filter, luftfilter, pollenfilter og bremsevæske er skiftet.
Fik i samme ombæring ny aircon kompressor, hjulleje og fjeder foran.
Synet senest i april 2025, v. 69.000km.
Der er kodet permanent baglys samt drejelys via tågelygterne på den.
Både sommer og vinterhjul.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 109.692 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 840 kg |
| Bredde | 164 cm |
| Længde | 354 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 450 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| Aircondition | Fartpilot |
|---|---|
| Auto. nødbremse | Navigation |
| El-ruder | Sædevarme |