VW T-Cross1,0 TSi 110 Life DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2019 |
| Produceret | 11/2019 |
| Kilometertal | 139.115 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,6 km/l |
| CO2 udledning | 125 g/km |
|---|---|
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/200 nm |
| Acceleration | 10,4 sek. |
| Tophastighed | 189 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
Super velkørende og godt udstyret en-ejers VW, kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, stofindtræk, læderrat, højdejust. førersæde, 3 individuelle sæder i bag, splitbagsæde, 16" alufælge, vinterhjul, el-sidespejle m/varme, tagræling, led kørelys, aftageligt træk, automatgear, 2 zone klima, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, el-ruder, dab radio, håndfrit til mobil, android auto, apple carplay, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, airbag, vognbaneassistent, automatisk nødassistent, automatisk nødbremsesystem, auto hold. Ring gerne 8-19 alle ugens dage, kun på 40554388. Mulighed for finansiering med Resurs eller Santander, uden udbetaling ! Bliv godkendt via link på www.ottosenbiler.dk/finansiering. Vi monterer nummerplader og indregistrerer bilen med det samme. Prisen er inkl. leveringsomkostninger !
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 265.418 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.298 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 411 cm |
|---|---|
| Højde | 158 cm |
| Lasteevne | 472 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | El-ruder |
|---|---|
| 2 zone klima | El-sidespejle m. varme |
| 3 individuelle sæder i bag | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Aftageligt træk | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Auto hold | Parkeringssensor (for) |
| Auto. nødbremse | Regnsensor |
| Automatgear | Sædebetræk, stof |
| Automatisk nødassistent | Splitbagsæde |
| Automatisk nødbremsesystem | Stofindtræk |
| Bakkamera | Tagræling |
| DAB radio | Udv. temp. måler |
| Dæktryksmåler | Vinterhjul |
| Dobbelt bagagerumsbund | Vognbaneassistent |