VW T-Cross1,0 TSi 110 Style DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2020 |
| Kilometertal | 88.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,6 km/l |
| CO2 udledning | 125 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/200 nm |
| Acceleration | 10,4 sek. |
| Tophastighed | 189 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
- Kontakt os for fremvisning: 20570259 eller på mail: salg@feldbakbiler.dk
- Finansiering tilbydes med 0 kr. i udbetaling
- Alle byttebiler er velkomne
- Mulighed for tilkøb af Cargarantie i op til 3 år
- Leveres nyserviceret og med nummerplader for 2.995 kr.
- Nysynet d 19-02-2026
- Rigtig fin servicehistorik ved VW
- LED Forlygter
- Adaptiv Fartpilot
- Lane Assist
- Anhængertræk
- Bakkamera
- Apple Carplay/Android Auto
- Blind Spot detection
- Digitalt Cockpit
- KESSY (Fuld Nøglefri)
, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, stofindtræk, multifunktionsrat, kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, læderrat, højdejust. forsæder, ambiente belysning, splitbagsæde, alufælge, 17" alufælge, fuld led forlygter, led kørelys, led baglygter, tagræling, træk, automatgear, ratgearskifte, fuldaut. klima, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, fartpilot, adaptiv fartpilot, tågelygter, el-ruder, sædevarme, aut. nedbl. bakspejl, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), regnsensor, isofix, automatisk lys, lygtevasker, airbag, antispin, automatisk nødbremsesystem, auto hold, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 286.119 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.298 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 411 cm |
|---|---|
| Højde | 158 cm |
| Lasteevne | 472 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED baglygter |
|---|---|
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Lygtevasker |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Ratbetjent gearskifte |
| AUX tilslutning | Ratgearskifte |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Stofindtræk |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tågelygter |
| El-ruder | Tagræling |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Fuld LED forlygter |