VW Polo1,0 TSi 95 Life DSG 5d
Kontantpris
169.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2022 |
| Kilometertal | 101.600 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 125 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 95 hk/175 nm |
| Acceleration | 11,3 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
🚗 VW Polo 1,0 TSi 95 Life DSG 5d
🗓️ Første registrering: 4/2022
🚗 Kørt: 101.600 KM
🎨 Farve: Pure White
🪑 Indtræk: Sort stof
Udstyr:
DK-Pakke
Adaptiv fartpilot
Lane assist
Blind spot sensor
Travel assist
Digitalt cockpit
2-zonet klimaanlæg
CarPlay
Bluetooth
Multifunktionsrat
Sædevarme
Alufælge m. vinterdæk
FULL LED forlygter
P-sensor for og bag
Parkeringsassistent
Og meget meget mere...
💰 Attraktiv finansiering med og uden udbetaling - Kontakt salgsafdelingen
Populære tilvalg:
LADEKABEL: Kr 1.495,-
Sommerhjul komplet: Kr. 9.995,-
2 års FRAGUS garanti FRA kun: Kr. 5.995,-
Undervognsbehandling: Kr. 4.995,-
Træk: KR. 10.995,-
📞 Kontakt os for yderligere information eller for at booke en prøvekørsel.
🚨 Der tages forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 235.814 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 355 liter |
| Vægt | 1.104 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 407 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 546 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | El-sidespejle m. varme |
|---|---|
| 4 airbags | Elektrisk kabinevarmer |
| 4x el-ruder | ESP / ESC |
| 6 airbags | Fartpilot |
| 7 airbags | Fjernb. centrallås |
| 8 airbags | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Android auto | Intelligent hastighedsassistent |
| Antispin | Isofix |
| Apple carplay | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kørecomputer |
| Auto. nødbremse | Læderrat |
| Auto. parkering | LED baglygter |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Lygtevasker |
| Automatisk nødbremsesystem | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk parkeringssystem | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Områdebelysning |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, stof |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| Dobbelt bagagerumsbund | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | Vognbaneassistent |