VW Polo2,0 GTi DSG 5d
Kontantpris
175.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2019 |
| Kilometertal | 102.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,0 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.260 kr. / år |
| Ydelse | 200 hk/320 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 237 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Sælger VW Polo GTI
Udstyr:
Deep sort perleeffekt
Digital cockpit
LED WLL Forlygter
LED baglygter
Nøgle fri adgang og start
Apple CarPlay/App Connect
Adaptiv fartpilot (ACC)
Bakkamera m. sensor for og bag
El-klapbare sidespejle m. varme
Brescia 18’ med nye Continental dæk
17’ vinter fælge
Ambientebelysning
W35 DK Pakke
W38 DK Navigationspakke
W37 DK teknikpakke
Sædevarme
Mørktonere ruder bag
Årgang: 2019
Kilometer: 102.000km
Serviceret hos VW
Aldrig chiptunet - alt standard
Prisen er sat ud fra:
Bilen kalder efter serviceeftersyn (lille service)
Ridse på forkofanger (Parkeringsskade)
Kun seriøse henvendelser - Fast pris!
Ingen bytte
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 272.118 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 351 liter |
| Vægt | 1.241 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 405 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 539 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Bakkamera |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Dæktryksmåler |
| Aircondition | El-ruder |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | LED Kørelys |
| Apple carplay | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |