VW Polo1,2 TSi 110 Highline DSG BMT 5d
Kontantpris
79.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2015 |
| Kilometertal | 134.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/175 nm |
| Acceleration | 9,3 sek. |
| Tophastighed | 196 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Sælges efter dødsbo. Bilen har været kørt af min svigerfar og anvendt til almindelig, rolig daglig kørsel. Den kører rigtigt godt og fremstår pæn og velholdt indvendigt.
? Automatgear (DSG)
? Highline-udstyr (komfortudgave)
? Fartpilot
? Klimaanlæg
? Multifunktionsrat i læder
? El-ruder, el-spejle, fjernbetjent centrallås
? Nysynet 17-01-2025 – næste syn først 2027
? Flere A+ bilsyn
? PAVA rustbeskyttet
Kosmetisk er der almindelige brugsspor svarende til alder – enkelte ridser er pletmalet, fælgene er ikke kosmetisk perfekte, og benzindæksel er fastgjort efter skade. Dette er taget højde for i prisen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 243.101 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.163 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 417 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Sædevarme |
|---|---|
| Alufælge | Servo |