VW Polo1,0 TSi 95 Style DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2022 |
| Kilometertal | 66.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 125 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 95 hk/175 nm |
| Acceleration | 11,3 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
✅ Hos Vestergaard Biler får du bilen leveret nysynet og nyserviceret for kun 1.499,-
🚘 Vi tager din bil i bytte!
Vestergaard Biler
Tårnfalkevej 16, 2650 Hvidovre
📞 53 73 73 34
⏱️ Åbningstider:
Mandag - fredag: 10:00 - 17:00
Lørdag: 10:00 - 15:00
Søndag: 12:00 – 15:00
Vi tager forbehold for tastefejl.
, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. forsæder, højdejust. førersæde, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, el-sidespejle, led kørelys, ratgearskifte, automatgear, aircondition, varme i rat, fuldaut. klima, centrallås, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, 4x el-ruder, sædevarme, el-ruder, navigation, android auto, apple carplay, håndfrit til mobil, dab radio, internet, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, sd kortlæser, usb-a tilslutning, alarm, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), airbag, esp, auto hold, vognbaneassistent, fjernlysassistent, skiltegenkendelse, førerovervågning med advarsel, træthedsregistrering, trafikkamera, semi-automatisk parkeringssystem, intelligent hastighedsassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 250.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 355 liter |
| Vægt | 1.104 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 407 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 546 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| ABS-bremser | Internet |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Aircondition | LED Kørelys |
| Alarm | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Antispin | Navigation |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Auto hold | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Ratbetjent gearskifte |
| Bagagerumsdækken | Ratgearskifte |
| Centrallås | Sædevarme |
| DAB radio | SD kortlæser |
| Digitalt cockpit | Semi-automatisk parkeringssystem |
| El-ruder | Skiltegenkendelse |
| El-sidespejle | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Trafikkamera |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fjernlysassistent | USB A tilslutning |
| Førerovervågning med advarsel | USB C tilslutning |
| Fuldaut. klima | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil | Varme i rat |
| Højdejust. førersæde | Vognbaneassistent |
| Højdejust. forsæde |