VW Polo1,2 TDi 75 BlueMotion 5d
Kontantpris
24.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2014 |
| Kilometertal | 358.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 29,4 km/l |
| CO2 udledning | 90 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/180 nm |
| Acceleration | 13,9 sek. |
| Tophastighed | 173 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 800 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
NYSYNET OG SERVICERET
📌 VW Polo
📌 1,2 TDi 75 BlueMotion 5d
📌ÅRG. 2013
📌KM 258.000
📌PRIS 24.900, -
ESP, 8T1 FARTPILOT, 4UF DEAKT. AF PASS.AIRBAG, INDST FØRERSÆDE, 4M5 BÆGERHOLDER, 4R2 EL-RUDER FOR, 6FF COLORPAKKE, PES EASY-ENTRY, PH4 CLIMATRONIC, SORT LAKERING, W00 DK PAKKE
HUSK VI TAGER DIN BIL I BYTTE UANSET ALDER OG STAND !! Har de spørgsmål til bilen eller ønsker en byttepris på din bil · kontakt os på tlf. [30 66 20 38]
OBS! Der tages forbehold for taste fejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 202.397 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.050 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 397 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 530 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|