VW Polo1,0 TSi 95 BlueMotion 5d
Kontantpris
79.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2015 |
| Kilometertal | 159.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 94 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 95 hk/160 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 191 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 500 kg |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
Velkørende og billig bil med TÜV godkendt Eibach sænkningssæt Pro kit, som gør bilen ikke vugger og ligger mere stabilt på vejen.
Sænkning for ca.: 25 mm
Sænkning bag ca.: 30 mm
Den har fået et Pipecross Performance luftfilter i.
Rustbeskyttelse ved undervogn for ca 21/2 år siden.
Den har et nyere batteri.
Tandrem og vandpumpe bliver skiftet.
Ps. Sædevarme virker ikke ved føre sæddet, muligvis bare en sikring.
Der er gode Continental sommer dæk 215/40 R17.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 173.700 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.111 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 397 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 469 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatisk start/stop |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Dæktryksmåler |
| Aircondition | El-ruder |
| Alufælge | Sædevarme |
| Auto. nødbremse | Servo |
| Automatisk lys |