VW Polo1,0 TSi 115 Highline DSG 5d
Kontantpris
129.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2018 |
| Kilometertal | 96.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,5 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Meget pæn og velholdt VW Polo 1,0 115 Highline DSG
Bilen har fuld servicebog.
Fremhævet udstyr
Automatgear
Adaptiv fartpilot
LED kørelys
Parkerings-sensor (for og bag)
Apple Carplay
Android Auto
Kørecomputer, læderrat, multifunktionsrat, stofindtræk, alufælge. Bilen står på 15" alu-vinterhjul. Der medfølger 16" alu-sommerhjul (nye dæk, 2025). El-sidespejle m/varme, LED kørelys, tågelygter, automatgear, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, sort tonede bagruder, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, parkerings-sensor (bag), parkerings-sensor (for), isofix, automatisk lys, airbag.
Bilen kan overtages fra midten af maj.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 217.996 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 351 liter |
| Vægt | 1.090 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 405 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Kurvelys |
| Android auto | LED Kørelys |
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Sædevarme |
|---|---|
| Automatisk lys | Servo |
| Automatisk start/stop |