VW Polo1,0 TSi 115 Highline 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2019 |
| Kilometertal | 89.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,4 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,5 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
Sælges kun pga børnene. Ny bil er købt, så bytte har ingen interesse.
Nok en af de bedre udstyret Polo'er i Danmark.
Udpluk af udstyr og andet info:
- LED Forlygter.
- Soltag.
- Bakkamera
- Parkeringssensore foran og bagi.
- Digital speedometer.
- Fuld automatisk klimaanlæg.
- Sædevarme.
- Adaptiv fartpilot.
- Elektriske sidespejle med klap-ind funktion.
- Ambientbelysning.
- DK Pakke
- Induktiv opladning i midterkonsol.
- DK Led pakke.
- DK Teknik pakke
- Sommer + vintermåtter.
- Keyless entry system.
- Årgang 2019.
- 1.0 TSI 115 HK
- Alle service hos VW
- KM 89700
- 6 trins manuel gearkasse
- Carplay / Android auto
- Reservehjul i brønden.
- 4 nye Goodyear Ultragrip vinterdæk monteret for 1 måned siden.
- Synet 06/2025
- 740 kr halvårlig vægtafgift
- 17" Sommerfælge med gode dæk
Kan leveres i hele landet for transportomkostninger.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 351 liter |
| Vægt | 1.055 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 405 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | El-soltag |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | LED Kørelys |
| Apple carplay | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Servo |