VW Golf VII1,6 TDi 110 BlueMotion Variant DSG 5d
Kontantpris
85.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2016 |
| Kilometertal | 210.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,0 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 196 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
VW Golf 7 1.6 TDI dsg7 – Økonomisk og velkørende
Sælger min VW Golf 7 1.6 diesel fra 2016.
Bilen har kørt 210000 km og kører rigtig godt. Den er meget økonomisk og kører ca. 25 km/l hvilket gør den billig i drift.
Info om bilen:
- Årgang: 2016
- Motor: 1.6 TDI diesel
- dsg automatgear
- Km: 209.xxx
- Brændstof: Diesel
- Forbrug: ca. 25 km/l
Udstyr:
- Parkeringssensor
- Fartpilot
- Aircondition
- El-ruder
- Multifunktionsrat
- m.m.
Bilen er generelt i god stand i forhold til alder og km. Perfekt som pendlerbil eller billig hverdagsbil
Pris: 85000
Kontakt for mere info eller fremvisning.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.412 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 528 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | - |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Sædevarme |
| Automatisk start/stop |