VW Golf VII1,4 TSi 125 Comfortline DSG BMT 5d
Kontantpris
79.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2016 |
| Kilometertal | 210.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,1 sek. |
| Tophastighed | 204 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Meget velkørende og driftsikker golf, der har passet sine service. Aldrig skadet og ingen rust.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 309.425 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.249 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 561 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Parkeringssensor (for) |
| Anhængertræk, aftagl. | Sædevarme |
| Automatgear | Servo |
| El-ruder |