VW Golf VI1,4 TSi 160 Highline DSG 5d
Kontantpris
73.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2013 |
| Kilometertal | 172.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,7 km/l |
| CO2 udledning | 138 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 160 hk/240 nm |
| Acceleration | 8,0 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Sælges, da jeg har købt en større bil.
Ny stor service og nye helårsdæk.
Udstyr:
kurvelys, lygtevasker, navigation, xenonlys, sportundervogn, læderrat, bluetooth, nøglefri, parkering sensor, 18” alufælge, el-glassoltag, alucenterliste, kørecomputer, sportssæder, dæktrykskontrol, armlæn, ratgearskift, tågelygter, auto. c.lås, startspærre, sædevarme, højdeinst. forsæder, air-bag, el-ruder, ESP, ABS, antispin, Isofix, alu-indst., forsædevarme, multifunktionsrat, regnsensor, mørktonede ruder, splitbagsæde, cd/radio, aux, USB, servo, kørecomputer
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 351.995 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.261 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 420 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 609 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Aircondition | Kurvelys |
| Alufælge | Navigation |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| El-ruder | Servo |
| El-soltag | Xenonlygter |
|---|---|
| Fjernlysassistent |