VW Golf Sportsvan1,5 TSi 150 Highline DSG 5d
Kontantpris
184.400 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2019 |
| Kilometertal | 75.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,5 km/l |
| CO2 udledning | 118 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,8 sek. |
| Tophastighed | 212 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
VELUDSTYRET GOLF VII SPORTSVAN PÅ LAGER I TAASTRUP!
Af særligt udstyr:
Bakkamera - El-foldbare spejle - Elruder for/bag - Fartpilot adaptiv - Navigation - Parkeringssensor for/bag - Sædevarme for - Armlæn bag - Rat m. varme - Soltag - Dæktrykssensor - R-Line sports pakke - o.m.a
Fragus garantiordning tilbydes
Husk at booke en forudgående aftale om besigtigelse eller prøvetur direkte via am.dk eller på telefon 36 93 15 00 så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er tid til at snakke om handlen efterfølgende.
Altid 150 brugte biler på lager !
BILEN STÅR HOS ANDERSEN & MARTINI - TAASTRUP
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 321.616 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 1.320 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 434 cm |
|---|---|
| Højde | 158 cm |
| Lasteevne | 600 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Justerbar lændestøtte |
| Adaptiv fartpilot | Multifunktionsrat |
| Airbags | Musikstreaming via bluetooth |
| Alufælge | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Automatgear | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle | USB A tilslutning |
| El-soltag | USB tilslutning |
| Fuldaut. klima | Varme i rat |