VW ID.477 1ST 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2022 |
| Kilometertal | 62.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 499 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 181 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
🚗HIGHLIGHTS:
<> 2 zone klimaanlæg
<> 4 x el-ruder
<> Android Auto og Apple Carplay
<> Forklimatisering - pre-heating og pre-cooling
<> Adaptiv fartpilot
<> Navigation
<> Parkeringssensor For og Bag
<> Bakkamera
<> Nøglefri Start
🚘KOMFORT: Lydisoleringspakke + ekstra afdækninger | Sædevarme foran (separat) | Keyless-Go (nøglefri start) | El-foldbare spejle m. varme | Parkeringssensorer for + bag.
🛡️SIKKERHED: Lane Assist | Adaptiv fartpilot (ACC m. Follow-to-Stop) + fartbegrænser | Træthedsregistrering | Trafikskiltgenkendelse.
🎨DESIGN: 20" alufælge | Læderrat multifunktion m. alu-indlæg | Dør-/sidepanel i kunstlæder | Lyse tagrælinger | Stofindtræk | Sportspedaler i rustfrit stål.
🎵MULTIMEDIE: Navigation “Discover Pro” | Højttalere for + bag | FM-antenne diversity | Stemmestyring | Ambient belysning type 2 | DAB+ | USB-C (2x foran + 2x bag).
⚙️TEKNIK & PERFORMANCE: Elektrisk kabinevarmer | LED forlygter m. automatisk lys | LED baglygter | Batteri 82 kWh (brutto).
Vognkortnummer: 529448
Denne bil er importeret og kan afvige fra dansk standard.
Der tages forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 370.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 2.085 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Intelligent hastighedsassistent |
| Airbags | Internet |
|---|---|
| Aircondition | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| AUX tilslutning | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Delalcantaraindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| Dobbelt bagagerumsbund | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i forrude |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |