Volvo XC902,0 D5 235 R-Design aut. AWD 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2017 |
| Kilometertal | 220.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,5 km/l |
| CO2 udledning | 152 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.040 kr. / år |
| Ydelse | 235 hk/480 nm |
| Acceleration | 7,8 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.700 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Volvo XC90 D5 AWD R-Design – UDEN AFGIFT
Velkørende og veludstyret Volvo XC90 R-Design sælges uden afgift. Ideel til eksport eller erhverv.
?? Specifikationer:
- Årgang: 2017
- Km: 220.000
- Motor: D5 AWD (4x4)
- Gear: Automatisk
?? Udstyr:
- Adaptiv fartpilot
- Navigation + stor touchskærm
- Apple CarPlay / Bluetooth
- 360° kamera + parkeringssensorer
- LED forlygter
- Addaptiv Fartpilot
-aut. Parkering
Panorama tag
Soltag el.
Anhængertræk
Kurvelys
- Elektrisk bagklap
Varme i rat og alle sidder
Køler I forar sidder og meget mere
?? Seneste vedligeholdelse:
- Tandrem udskiftet ved 187.000 km
- Bremser udskiftet komplet (skiver + klodser)
- Stort service udført ved 213.000 km
- Almindelig service udført efterfølgende
- Luftundervogn kalibreret
Bilen kører godt og er løbende vedligeholdt.
?? Bemærk: Sælges uden afgift.
?? Velegnet til eksport.
?? Kontakt for mere info.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.175.363 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.929 kg |
| Bredde | 196 cm |
| Længde | 495 cm |
|---|---|
| Højde | 178 cm |
| Lasteevne | 821 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.700 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 71 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Adaptiv undervogn | Head-up display |
| Aircondition | Internet |
| Alufælge | Kurvelys |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Auto. parkering | Navigation |
|---|---|
| Automatgear | Nightvision |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El betjent bagklap | Træk |
| El komfortsæder | Vognbaneassistent |
| El-ruder | Xenonlygter |
| El-soltag |