Volvo XC401,5 T4 ReCharge R-Design aut. 5d
Kontantpris
230.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2021 |
| Kilometertal | 91.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 31,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 44 km |
| Batterikapacitet | 6,8 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 154 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 49 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 211 hk/405 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
1. registreret ejer plug-in benzin købt fra ny. Brugsspor i kabinen. Læder sæder. Vinterhjul på egen fælge følger med. Vinter- og sommer måtter følger med. Kører godt og sikkert. Model -og motoremblemer fjernet bagpå for et lækkert enkelt look.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 450.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 460 liter |
| Vægt | 1.712 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 578 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 48 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | El-soltag |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | Internet |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Auto. parkering | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Automatgear | Panoramatag |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
| El betjent bagklap | Vognbaneassistent |