Volvo XC902,0 D5 225 Inscription aut. AWD 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2015 |
| Kilometertal | 350.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,2 km/l |
| CO2 udledning | 154 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.080 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/470 nm |
| Acceleration | 7,8 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.700 kg |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
Volvo XC90 – Velholdt, rummelig og luksuriøs SUV
Nypris 1.7mio!
Nu har du muligheden for at overtage en virkelig velkørende og komfortabel Volvo XC90. Bilen fremstår pæn og velholdt både inde og ude og er perfekt som familiebil med masser af plads, høj sikkerhed og god kørekomfort.
Highlight:
Polestar optimeret
7 sæder
Køl i forsæder
El svingbart træk til 2700kg
Glastag der kan åbnes
Står rigtigt flot
XC90 er kendt for sin solide byggekvalitet, høje sikkerhedsniveau og komfortable køreegenskaber – og denne er ingen undtagelse.
-Perfekt til både hverdag og lange ture
-Høj indstigning og godt overblik
-Masser af plads til både passagerer og bagage
Motoren bruger olie, hvilket er almindeligt for mange biler med denne motor. Bilen starter og kører fint, og prisen er sat herefter
Fast afhentnings pris - inkl vinterhjul
Klar til ny ejer – kan overtages hurtigt.
Kontakt for fremvisning eller prøvetur
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.175.363 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.030 kg |
| Bredde | 201 cm |
| Længde | 495 cm |
|---|---|
| Højde | 178 cm |
| Lasteevne | 720 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.700 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 71 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-soltag |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Head-up display |
| Anhængertræk, aftagl. | Internet |
| Apple carplay | Kurvelys |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
|---|---|
| Auto. parkering | Navigation |
| Automatgear | Nightvision |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El betjent bagklap | Vognbaneassistent |
| El komfortsæder | Xenonlygter |
| El-ruder |