Volvo XC40P6 ReCharge Pro 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2022 |
| Kilometertal | 83.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 417 km |
| Batterikapacitet | 70,0 kWh |
| Energiforbrug | 157 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 150 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 231 hk/330 nm |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Flot og velkørende Volvo XC40 Recharge i udstyrsvarianten pro (højeste udstyrs niveau).
DC ladeeffekt: 150kw
AC ladeeffekt: 11kw
Meget lang udstyrsliste - bl.a kan fremhæves:
Original semi-automatisk trækkrog
Varmepumpe
Varme i rat
Varme i forsæder og bagsæder
Parkeringskamera 360*
Parkeringshjælp for & bag
Harman Kardon Premium Sound m. subwoofer
Panorama el-glastag m. skyde/vippe funktion
El-styret bagklap
Adaptiv Fartpilot
El-førerstol m/memory i nøglerne
El-passagersæde
Aut. nedblænd bakspejl & sidespejle
Trådløs opladning af mobiltlf.
Oncoming Lane Mitigation
Blindvinkelsassistent
LED forlygter "Thors Hammer"
Lane Keeping Aid
Interiør belysning "High level"
Alarm m/bevægelsessensor
Google Maps
El-justerbar lændestøtte, 4-vejs
Digital Key
Driver Alert Control
Driver Assistance
Driver Awareness
Og meget mere.....
Leveres nysynet (april 2026).
Alle service overholdt ved aut. Volvo forhandler.
Står på helårsdæk.
Der udarbejdet naturligvis slutseddel ved et evt. køb.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 406.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 413 liter |
| Vægt | 1.938 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 522 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Internet |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Kurvelys |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Panoramatag |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El komfortsæder | Servo |
| El-ruder | Træk |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
| Fuldaut. klima |