Volvo V702,5 T Momentum aut. 5d
Kontantpris
49.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2009 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2008 |
| Kilometertal | 280.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 9,6 km/l |
| CO2 udledning | 240 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 11.000 kr. / år |
| Ydelse | 200 hk/300 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Særdeles velholdt Herregårdsvogn // 2,4 ltr. / 5 cyl benzin motor 200 HK // kører super godt // Trækkrog til 1800 KG // holder syn til Nov. 2026 //
Sælges som et RB lavpris tilbud - vi tager evt. din bil i bytte // Brugtbil attest kan laves på bilen mod merpris //
Automatgear, kørecomputer, bagagerumsdækken, læderindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle, tagræling, fuldaut. klima, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, cd/radio, regnsensor, isofix, airbag, nøglefri tænding, el betjent bagklap //
17" Volvo Sommer og vinterhjul medfølger til bilen //
Velkommen til REBILD BILER - tlf. 23 25 69 33
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 656.597 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.752 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 482 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 528 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 5 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
|---|---|
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderindtræk |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
|---|---|
| CD/radio | Sædebetræk, læder |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| Fartpilot | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |