Volvo V702,5 T Momentum aut. 5d
Kontantpris
55.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2007 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2007 |
| Kilometertal | 278.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 9,8 km/l |
| CO2 udledning | 232 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 11.000 kr. / år |
| Ydelse | 210 hk/320 nm |
| Acceleration | 7,8 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Koks |
Beskrivelse
El-bagklap, el-spejle, navigation, bluetooth tlf. fartpilot, baksensor (kræver service)
Velkørende og velholdt. Alt service overholdt og tandrem skiftet ved 275.000 km
Vinter og sommerhjul.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 697.800 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.600 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 550 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 5 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Automatgear | Navigation |
| El betjent bagklap | Parkeringssensor (for) |
| El-ruder | Sædevarme |
| Fartpilot | Servo |