Volvo V702,5 T aut. 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
20.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2007 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2007 |
| Kilometertal | 483.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 9,9 km/l |
| CO2 udledning | 232 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 11.000 kr. / år |
| Ydelse | 210 hk/320 nm |
| Acceleration | 7,8 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
1. Bilen har kørt frem til afmelding.
2. div. små fejl må påregnes.
3. Sælges engros til CVR nr. eller i privat handel.
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, højdejust. førersæde, 17" alufælge, vinterhjul, træk, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, cd/radio, airbag
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 630.678 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.600 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 550 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 5 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
|---|---|
| CD/radio | Sædebetræk, læder |
| Centrallås | Sædevarme |
| El-ruder | Træk |
| Fartpilot | Vinterhjul |