Volvo V402,0 D3 150 Kinetic 5d
Kontantpris
67.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2015 |
| Kilometertal | 260.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 114 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/350 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Volvo V40 – Velkørende, økonomisk og stilfuld
Sælger min flotte og velholdte Volvo V40, som kombinerer komfort, sikkerhed og køreglæde i en elegant pakke. Perfekt som både pendlerbil og familiebil.
Bilen fremstår i rigtig pæn stand både indvendigt og udvendigt, og den kører virkelig godt af sin alder.
Der er enkelte ridser i lakken.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 347.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.379 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 437 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 641 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 5 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-ruder | Servo |
| Fartpilot | Træk |