Volvo V402,0 D2 120 Kinetic 5d
Kontantpris
97.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2018 |
| Kilometertal | 141.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 29,4 km/l |
| CO2 udledning | 90 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/280 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Velkørende og økonomisk pendlerbil sælges pga. ændret kørselsbehøv.
Synet i feb. 2026, serviceret i aug. 2025, fartpilot, kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, tågelygter, 2 zone klima, fjernb. centrallås, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, automatisk start/stop, Bluetooth / håndfrit til mobil, isofix, esp, vinterdæk.
Kontakt tlf. 91-77-75-71 for mere info.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 299.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 335 liter |
| Vægt | 1.292 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 437 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 688 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Navigation |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| El-ruder | Servo |