Volvo S802,5 T Momentum aut. 4d
Detaljer
| Modelår | 2007 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2006 |
| Kilometertal | 216.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 10,1 km/l |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 9.360 kr. / år |
| Ydelse | 200 hk/300 nm |
| Acceleration | 8,0 sek. |
| Tophastighed | 230 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Bilen kan ses og prøves på:
📍 Ribevej 3, 8940 Randers
Kontakt os på:
📞 +45 72 10 83 20
📧 randers@kautok.dk
________________________________________
Fremhævet udstyr 📝
- Automatgear
- El-soltag
- Anhængertræk
- Fartpilot
- Undervognsbehandlet
- Læderkabine
________________________________________
Fordele ved at handle hos Kinnerup Autokommission 🟠
Lav pris 💰
Vi sælger i kommission, og derfor er priserne ofte lavere end hos traditionelle bilforhandlere.
Attraktiv finansiering 💳
Vi tilbyder finansiering gennem Santander Bank, både med og uden udbetaling.
Tryghed med ejerskifteforsikring 🛡️
Mulighed for Autoconcept Ejerskifteforsikring, som kan dække uventede reparationsomkostninger helt op til kilometertælleren siger: 300.000 km.
Vi tager gerne din bil i bytte 🔄
Hurtig vurdering og fair pris.
Levering 🚛
Levering i hele Jylland for kun 1.495,-
Levering på Fyn & Sjælland for kun 1.995,-
🎥 Videofremvisning muligt
Hvis du ikke har mulighed for at komme og bese bilen, kan vi lave en videofremvisning for dig!
________________________________________
Bemærk ⚠️
Der tages forbehold for taste - og beskrivelsesfejl i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 652.721 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.528 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 485 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 632 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 5 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| 7 personers | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Airbags | Læderindtræk |
| Alarm | Læderrat |
|---|---|
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, læder |
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | Tågelygter |
| El-sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-soltag | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Xenonlygter |