Toyota Yaris1,5 Hybrid H2 e-CVT 5d
Kontantpris
84.200 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2016 |
| Kilometertal | 139.000 km |
| Drivmiddel | Hybrid (Benzin + El) |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 30,3 km/l |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | - |
|---|---|
| Energiforbrug | - |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/169 nm |
| Acceleration | 12,0 sek. |
| Tophastighed | 165 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
BEMK UNDERVOGNSBEHANDLET, ALLE SERVICE HOLDT VED TOYOTA.2 SÆT HJUL SOMMER VINTER.MED FØLGER., kørecomputer, bagagerumsdækken, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, 15" alufælge, vinterhjul, el-sidespejle, mørktonede ruder i bag, træk, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, centrallås, sædevarme, udv. temp. måler, el-ruder, automatisk start/stop, dab radio, håndfrit til mobil, navigation, usb-c tilslutning, aux tilslutning, bakkamera, dæktryksmåler, isofix, 6 airbags, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 178.465 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.060 kg |
| Bredde | 170 cm |
| Længde | 391 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 505 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 36 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 6 airbags | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
| Alufælge | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Højdejust. forsæde |
| Automatgear | Isofix |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Kørecomputer |
| AUX tilslutning | Mørktonede ruder i bag |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Centrallås | Tonede ruder |
| DAB radio | Træk |
| Dæktryksmåler | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB C tilslutning |
| El-sidespejle | Vinterhjul |