Toyota Yaris1,5 Hybrid H3 Smart e-CVT 5d
Kontantpris
124.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2019 |
| Kilometertal | 62.700 km |
| Drivmiddel | Hybrid (Benzin + El) |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 29,7 km/l |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | - |
|---|---|
| Energiforbrug | - |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.280 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/169 nm |
| Acceleration | 11,8 sek. |
| Tophastighed | 165 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
🚗 Toyota Yaris 1,5 Hybrid H3 Smart e-CVT 5d
🗓️ Første registrering: 3/2019
🚗 Kørt: 62.700 KM
🎨 Farve: Ash Grey
🪑 Indtræk: Gråt stof
Udstyr:
2-zonet klimaanlæg
Bakkamera
Navigation
Bluetooth
Sædevarme
15'' alufælge
Nøglefri betjening
El-klapbare sidespejle
El-ruder
Multifunktionsrat
Fartpilot
Light assist
Lane assist
Automatisk lystænding
Automatisk nedblændeligt bakspejl
Og meget meget mere...
💰 Attraktiv finansiering med og uden udbetaling - Kontakt salgsafdelingen
Populære tilvalg:
Vinterhjul komplet: Kr. 10.995,-
2 års FRAGUS garanti FRA kun: Kr. 5.995,-
Undervognsbehandling: Kr. 4.995,-
📞 Kontakt os for yderligere information eller for at booke en prøvekørsel.
🚨 Der tages forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 201.010 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 286 liter |
| Vægt | 1.060 kg |
| Bredde | 170 cm |
| Længde | 395 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 505 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 36 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | El-sidespejle m. varme |
|---|---|
| 2 zone klima | ESP / ESC |
| 4 airbags | Fartpilot |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| 6 airbags | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Intelligent hastighedsassistent |
| Antispin | Isofix |
| Aut. nedbl. bakspejl | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Auto. nødbremse | Kørecomputer |
| Automatgear | Læderrat |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Automatisk nødbremsesystem | Lygtevasker |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri adgang |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| DAB radio | Regnsensor |
| DAB+ Radio | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | Vognbaneassistent |