Toyota Corolla1,8 Hybrid H3 Touring Sports MDS 5d
Kontantpris
165.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2019 |
| Kilometertal | 91.000 km |
| Drivmiddel | Hybrid (Benzin + El) |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | - |
|---|---|
| Energiforbrug | - |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 122 hk/230 nm |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Bordeauxmetal |
Beskrivelse
Bilens highlights
Velholdt bil med stort service udført ved 90.000 km.
Derudover er der monteret 2 nye vinterdæk
sommer og vinterhjul
Head up display
Rat varme
Apple carplay og android auto
Aftageligt træk!
Fuld digital servicebog
Mindre afslag ved hurtig handel
Super velholdt og velkørende Corolla.
Bilen er flot og uden skræmmer, både udvendig og indvendig.
Kontakt Farhat for fremvisning farhat32000@yahoo.dk eller mobil : 91720086
Bilen kan ses i Søborg
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 287.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 598 liter |
| Vægt | 1.265 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 43 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| Aircondition | Fartpilot |
|---|---|
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
| El-ruder | Træk |
|---|