Toyota Aygo1,0 VVT-i x-press 5d
Kontantpris
73.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2020 |
| Kilometertal | 118.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 28,9 km/l |
| CO2 udledning | 95 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.280 kr. / år |
| Ydelse | 72 hk/93 nm |
| Acceleration | 14,1 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Toyota Aygo 1.0 VVT-i 72 hk – 1 ejer – Apple CarPlay – Nysynet ved levering
Velholdt og økonomisk Toyota Aygo fra 2020 sælges. Bilen er fra første ejer og har været brugt som pålidelig bybil.
Kørt 118.XXX km med fuld servicebog.
Bilen bliver leveret nysynet (syn booket 8/4) og er sidst synet uden anmærkninger.
Udstyr:
Apple CarPlay
Bakkamera
Sædevarme foran
Originale måtter + vintermåtter
Komplet sæt vinterhjul
Highlights:
1 ejer
Fuld servicehistorik
Kører op til ca. 24,7 km/l
Energiklasse A++
Billig i drift og ejerafgift
Ikke importeret eller leaset
Perfekt som bybil eller pendlerbil
Sælges udelukkende grundet køb af ny bil. Har været en utrolig driftssikker og økonomisk bil.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 102.909 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 168 liter |
| Vægt | 830 kg |
| Bredde | 162 cm |
| Længde | 347 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 410 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fartpilot |
| Android auto | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |