Toyota Aygo1,0 VVT-i x 5d
Kontantpris
43.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2015 |
| Kilometertal | 127.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,3 km/l |
| CO2 udledning | 87 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 69 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,0 sek. |
| Tophastighed | 157 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
Fin lille Aygo sælges, da der er kommet en ny firmabil til husstanden. Aygo'en har i en årrække primært været brugt som pendlerbil/bil nr. 2 og er derfor ikke overbelastet af kilometer!
Bilen har har selvfølgelig lidt brugsspor efter årene på vejen, men ikke noget voldsomt.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 93.992 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 880 kg |
| Bredde | 162 cm |
| Længde | 343 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 360 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Servo |