Tesla Model S90D 5d
Kontantpris
170.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2015 |
| Kilometertal | 168.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | 90,0 kWh |
| Energiforbrug | - |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Acceleration | 4,6 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Meget fin model s sælges da behovet er ændret.
Den er super fin lige fået skiftet begge luftben bag, 3/4 vejsventil, begge batteripumper. Lavet bremseservice, nye håndbremse motore i begge sider. Den er ccs opgraderet, køre fejlfrit alt fungere som det skal.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 715.600 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.155 kg |
| Bredde | 196 cm |
| Længde | 498 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|